+ 420 777 727 779 | INFO@HOTELNOBYS.CZ

PENZION - HOTEL NOBYS


VÁŽENÍ HOSTÉ, OMLOUVÁME SE, HOTEL JE Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ MIMO PROVOZ

 

ČESKÁ KANADA

Penzion-hotel Nobys se nachází v městečku Nová Bystřice - Jihočeský kraj, 20 km od města Jindřichův Hradec, nedaleko rakouských hranic a poskytuje ubytování hotelového typu pro všechny v oblasti, která se nazývá Česká Kanada. Hotel má vlastní restauraci, sluneční terasu, konferenční salónek, tenisový kurt, saunu s whirpoolem a masážní salón. Pro děti jsou připraveny dva dětské koutky - jeden vnitřní a druhý venkovní v uzavřeném prostoru, s pískovištěm, klouzačkou, houpačkami a  prolejzačkami. WiFi je zdarma k dispozici v celém objektu, stejně jako bezplatné parkování v areálu penzionu. Pokoje jsou vybaveny TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnu se sprchovým koutem. Přímo v hotelu si můžete zahrát tenis a billiard. Oblast je populární pro  četná golfová hřiště v bezprostřední blízkosti penzionu, v zimě pak pro lyžování. Celá Česká Kanada je protkána množstvím nádherných cyklostezek.  

AKTUÁLNÍ BALÍČEK

ZOBRAZIT

OBJEDNÁVKA UBYTOVÁNÍ / 17 pokojůdvoulůžkový třílůžkový čtyřlůžkový apartmánVOLNÝ ČAS | AKTIVITY


Tenis
Penzion disponuje jedním tenisovým kurtem s umělým povrchem, který je přístupný i veřejnosti. Tenis si zde můžete zahrát za 120 Kč/hodina. Pokud nemáte vlastní vybavení, raketu Vám půjčíme za 80 Kč/kus, tenisové míče potom za 60 Kč/ 3ks. Pro objednání kurtu nás kontaktujte.

Sauna 

Součástí wellnes penzionu Nobys je i sauna. Cena je jednotná 300 Kč/hodina pro 1 až dvě osoby. Každá další zaplatí 100 Kč/hod. Sauna je přístupná i veřejnosti - v případě zájmu o saunování nás kontaktujte.

Vířívka

Ve wellness centru penzionu Nobys naleznete i vířivku. Na proceduru si vyhraďte alespoň půl hodiny (10 minut napouštění, 20 minut program). Cena žetonu je 250 Kč/kus. Do vířivky se pohodlně vejdou 2 - 4 lidé. I vířivka je přístupná veřejnosti - v případě zájmu o proceduru nás kontaktujte

Děti

Pro děti jsou v penzionu připraveny dva dětské koutky. Jeden vnitřní, plně vybavený různými hračkami. Venkovní dětské hřiště disponuje pískovištěm, houpačkami, klouzačkou a prolejzačkami. U obou koutků je připravené posezení pro rodiče. Restaurace je samozřejmě vybavena dětskými židličkami, penzion potom poskytuje dětské postýlky pro ubytované zdarma. Největším lákadlem pro všechny děti je úzkokolejka - jediná svého druhu v České republice. 

Masáž

 Druh Masáže Doba (min) Cena (Kč)
 Šíje v sedě 20 280,-
 Šíje, záda, hýždě 30 390,-
 Šíje, záda, hýždě 45 420,-
 Dolní končetiny 30 390,-
 Horní končetiny 30 390,-
 Ploska nohy 20 280,-
 Celotělová masáž (šíje, záda, hýždě, horní a dolní končetiny) 60 750,-
 Celotělová masáž (šíje, záda, hýždě, horní a dolní končetiny) 90 1 100,-
 Reflexní masáž plosek nohy, nárty, koníky 30 420,-
Masáže provádíme vonnými oleji a esencemi, přírodní kosmetikou JUST

 

Grilování

Našim hostům rádi připravíme chutné grilování na venkovním grillu.Pochutnáte si na grilovaném mase a zeleninovém salátu. Připravit umíme i jiné speciality, jako například ryby, nebo kolena - vše po vzájemné domluvě. I prase opect umíme :-)

Golf

     • Penzion-hotel Nobys je tak skvělou základnou pro výlety po okolí a po sportovní aktivitě můžete využít nabídky našeho wellness centra.

Cyklistika a Cykloturistika

Penzion-hotel Nobys se nachází 100 metrů od cyklostezky č.32 Praha - Vídeň. Okolí Nové Bystřice a České Kanady je doslova rájem pro cyklisty. Ať se vydáte jakýmkoliv směrem, všude je krásně. Region protkává hustá síť značených cyklotras a cyklistických stezek, na kterých opravdu nepotkáte auto a budete se cítit bezpečně. Na své si zde přijdou cyklisté všech výkonostních tříd. Penzion-hotel Nobys je tak skvělou základnou pro výlety po okolí a po sportovní aktivitě můžete využít nabídky našeho wellness centra. Poskytujeme samozřejmě uschovnu kol zdarma, na recepci si můžete zakoupit aktuální cyklmapy oblasti

Turistika

Česká Kanada je místem, kde si každý turista přijde na své. Všude je bezpočet značených cest vedoucích lesem, loukami a málo frekventovanými cestami. V okolí Nové Bystřice vedou 3 naučné stezky vhodné pro pěší turistiku i cykloturistiku: Stezka 20. století, Textilní stezka a Stezka vyznání. V okolí vesničky Senotín vede 1 km dlouhá Naučná stezka Senotín, která seznamuje s přírodními a technickými zajímavostmi i historií okolní krajiny České Kanady. Trasa stezky začíná u zastávky úzkokolejné železnice Senotín, má 8 zastavení a končí na návsi v Senotíně.

Doporučujeme: Ďáblova prdel 23 km http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Skalni-utvar-Dablova-prdel-v-Ceske-Kanade.aspx

Hrady a zámky

Úzkokolejka

Krásnou krajinou České Kanady prochází úzkorozchodná trať z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce. Díky úzkému rozchodu kolejí 760 mm (tzv. bosenský rozchod) a díky přírodě České kanady, kudy dráha prochází, je vyhledávanou turistickou atrakcí.

Trať dlouhá 33 km, otevřená v roce 1897, je unikátní technickou památkou, která dokumentuje vývoj železniční dopravy v ČR. Svézt se můžete ve vagónech z roku 1899, které táhne motorová lokomotiva z let 1954–1958, nebo ve čtyřech historických vozech, které jsou zapojeny za parní lokomotivou U 47.001 z roku 1907. Jízda trvá 1,5–1,75 hod. a je určena převážně k osobní a rekreační dopravě.

Zvláště pro děti je jízda vláčkem romantickou kopcovitou krajinou s množstvím lesů, vodních toků a rybníků pohádkovým výletem. Splňte sen mnoha malých i velkých chlapců a přijďte okusit jízdu historickou úzkokolejkou, která Vás proveze překrásnou jihočeskou krajinou. http://jhmd.cz/sluzby/parni-vlaky

Koupání

Bazén Relax Litschau 13km Rakousko www.relaxlitschau.at/cms/hallenbad/index.php

Plavecký bazén a venkovní aquapark, Jindřichův Hradec 20 km bazen.jh.cz

Sole-Felsen-Bad, Dolní Rakousko 38 km www.sole-felsen-bad.at/cz/

Lázně Aurora 35 km Třeboň www.aurora.cz

Rybníky ke koupání

 • Mnišský rybník 2km - Nová Bytřice
 • Osika 3km - Albeř
 • Novomlýnský 5 km - Nový Vojířov
 • Horní a Dolní Žižpašský 6 km - Blato
 • Müllerteich 9km - Reingers
 • Pěněnský 10 km - Horní Pěna
 • Herrensee 13km - Litschau
 • Kačležský 14 km - Kačlehy
 • Zvůle 20 km - Zvůle

 Lanové centrum

Lanový park Landštějn 14 km http://www.coody.cz/1-lanovy-park-landstejn.html

 In-line Bruslení:

I pro vyznavače tohoto sportu je připraveno mnoho možností se v jižních Čechách vyřádit - více zde: http://www.novabystrice.cz/in-line-brusleni/ms-3138/p1=3138

 Jezdectví: 

Farma Alpaka 6km http://www.farmaalpaka.eu/

Stáj Dvoreček 22km http://stajdvorecek.blog.cz/

 Lyžování:

sjezdové lyžování 2km http://www.skibystrice.cz/

běžecké lyžování: Česká Kanada nabízí různé běžecké trasy od krátkých, které zvládnou bez problémů jak děti, tak začátečníci, až po delší pro náročnější běžkaře.

Cestou můžete pozorovat překrásnou přírodu České Kanady, nebo pozorovat kulturní památky, na které můžete narazit snad na všech trasách.

Houbaření:

Jihočeský kraj, Nová Bystřice a Česká Kanada je rájem houbařů

 Rybaření: 

Rybáři si v okolí Nové Bystřice přijdou na své :http://www.novabystrice.cz/rybareni/ms-3136/p1=3136

 Další aktivity v Nové Bystřici:

       • Víceúčelové sportovní hřiště a minigolf
       • Kuželna
       • Sportovní hala
       • Sportovní střelnicePartneři